HavířovHavířovHavířov

Chcete poznat své sousedy, naučit se něco nového, vypít dobrou kávu, poslechnout příjemnou hudbu a pořídit si něco od lokálních výrobců? Přijďte prozkoumat Havířovské dvorky. Nechceme zvát hosty zvenčí, chceme ukázat, že v Havířově žijí skvělí, talentovaní lidé. 

Tentokrát se sejdeme v parku za KD Radost.

Pokud se chcete do akce zapojit ať už jako vystupující, lektoři workshopů nebo třeba prodejci, kontaktujte organizátory na emailu havirovskedvorky@gmail.com. 

Podrobnosti o programu budou postupně zveřejňovány na FB stránce Havířovské dvorky a zde.

Vstup na akci je zdarma. 

V případě nepřízně Matky Přírody se akce nekoná. 

Projekt podpořila Nadace Via - The Via Foundation. Děkujeme!

Místní organizátor

ElaChmiel607 136 304havirovskedvorky@gmail.com
Odkaz: www.facebook.com..

Další lokality

Program 19.9.

10:00Ostatní

Dvorky v busech

Letos nás s nápadem na spolupráci oslovilo i havířovské ČSAD a my po tom skočili. V městských autobusech se můžete těšit na:

- živou hudbu - kapela Plyš a Romeo fucked Juliet

- výstavu fotek Vlastimila Žwaka

- básně inspirované Havířovem Kingy Tóth

Zapojené autobusy budou označené plakáty Dvorků na vstupních dveřích.

10:00Gastro

Veganské občerstvení od místní subkultury

Přesvěčte se na vlastní mlsné jazýčky, že vegani nejedí (jen:) trávu a zrní.

10:00Pro děti

Montessori hnízdo pro děti

BimboNido stanoviště pro děti i dospělé nabídne práci s Montessori pomůckami a seznámení s programy a se zástupci rodinného vzdělávacího centra Moje Hnízdo. Od 10.00 do 14.00

10:00Dílny

Workshop KOKEDAMA

Přijďte se naučit starou japonskou techniku - KOKEDAMA. Tyhle uklidňující mechové koule vypadají jednoduše, ale přesto je potřeba znát několik fíglů a pravidla japonské estetiky, aby to bylo ono. Není to složité a navíc se dozvíte další zajímavé věci, také o tom, proč japonské umění dodává lidem klid duše. Odpočinete si a hotové KOKEDAMY si ihned odnesete, aby dlouho esteticky zářily ve Vašem prostoru. 

Všechno potřebné na vytvoření kokedam včetně vhodných podmisek, rostlin k výběru a důležitých informací bude připraveno na místě. Pokyny k dalšímu ošetřování obdržíte na workshopu písemně. 

Workshop se koná dopoledne od 10:00 a trvá asi 1,5 hodiny. Sebou nic nepotřebujete (kromě 60 Kč na materiál), vše je na místě. Počet míst je omezen, pokud chcete mít své jisté, rezervujte si jej na mailu havirovskedvorky@gmail.com 

Cílem je to, abyste si uměli další kokedamy už vytvořit sami, odpočinuli si a ledacos zajímavého se dozvěděli. Workshop je vhodný i pro úplné začátečníky. 

Budu se těšit na tvoření, 

S pozdravem Kristína.

10:00Pro děti

Dětský koutek

Aktivity pro děti s z.s. Naše místo od 10.00 do 16.00

10:00Pro děti

Jóga pro děti

Chcete zjistit jak se zdraví sluníčko? Přijďte si zacvičit s Katkou!

10:00Gastro

Kavárna Koohii Cafe

Dvorky bez KOOHII CAFE jakoby nebyly. Kafíčko a dobroty připravované skvělými lidmi, co víc si přát.

13:30Dílny

Výroba eko zubní pasty, pracího prášku a domácího čističe (cif)

Přijťe si s námi vyrobit:

1. zubní pastu 

2. prací prášek 

3.čistící prostředek 

Přijďte si v praxi vyzkoušet jednoduché recepty - z minimálního množství snadno dostupných surovin, které jsou zároveň ekologické a za pár kaček. Každý zúčastněný si odnese domů vzorek všech tří výrobků. Cena 100 Kč/os. Počet míst omezen. Přihlášky posílejte na havirovskedvorky@gmail.com

Těšíme se na Vás Kristina a Zuzka

15:00Sport

Ukázka a workshop PARKOURu

Už jste někdy slyšeli o parkouru? Nyní budete mít možnost ho nejen vidět naživo ve formě ukázky od šikovných parkouristů z organizace L.E.A.D. Parkour, ale také si ho budete moci vyzkoušet díky workshopu, kde se seznámíte především se základy této novodobé disciplíny. Parkour je pro každého, tedy pro jakoukoliv věkovou kategorii, milujete-li pohyb, není třeba vůbec váhat, budeme se na vás těšit! :)

19:00Hudba

Koncert Happy Dog

Tradiční šťasný pes na Dvorcích! Happy Dog

20:00Hudba

Koncert PLYŠ

Život je tvrdý, zabalte jej do plyše. Písně o bolesti z radosti, o radosti z bolesti. Písně bez kytary. Katka Žilová, Katka Kuchárová a Tomáš Kothera, bicí a basa stmelená akordeonem. To je Plyš.

Lokální partneři