PrahaPraha 1Senovážné náměstí

Sousedská slavnost v distriktu "Seno" se koná 19. září 2015. Budeme Vás informovat o zapojených subjektech našeho okolí i o společném programu na sobotu 19. září 2015. Už nyní se můžete těšit na esteticky záživný, gastronomický, vzdělávací i pohybový line-up.

Místní organizátor

JiříKučera722 927 177jiri@kvalitar.cz
Zobrazit lokalitu na mapě
Odkaz: www.facebook.com..

Program 19.9.

10:00Gastro

THAI BOX FOOD

Nabízíme 100% thajskou kuchyni, kterou vaříme prostě tak, jako kdybychom vařili pro nás, tedy vše pouze z čerstvých surovin, thajské zeleniny a čerstvého koření.Děláme vlastní omáčky a dipy, nepoužíváme hotová dochucovadla plná chemie a cukru. "Chef" vám připraví jídlo před vámi, které je u nás vždy bez masa a mléčných bílkovin.Většina jídel je tedy veganských a ta zbylá jsou vegetariánská (obsahují vejce). Thajská kuchyně je přirozeně bezlepková, a to včetně dezertů, které sladíme přírodními sirupy nebo nerafinovaným hnědým cukrem.

10:00OstatníHIT!

Kvalitář

Platforma pro umění, design a architektur. Komentované prohlídky výstavy Návrat objektu Marisa Olson + Neklid věcí

10:00Gastro

Kavárna sicily café

Zažijte město zdravě! Kavárna sicily café je rodinný podnik na Senovážném náměstí, který je úspěšně v provozu již 4 roky. Majitelé se specializují se na italsky praženou kávu, kterou si zajišťují z poctivé firmičky v Miláně. Kromě kávy se specializují na zdravou domácí kuchyni, ať už koláče saláty a nebo jiné dobroty z čerstvých surovin. Výrazná část sortimentu kavárny je navíc i v bio kvalitě, připravovaná z lokálních surovin.Pro Zažít město jinak připravují minibistro s tímto lahodným občerstvením. Pro interiér kavárny v Sicily rádi využívají recyklaci (plechovky od kávy, pytlíky, palety a další...) a široké možnosti jejího využití Vám představí u svého stánku také!

10:00Gastro

Hoffa bar

Hoffa bar je koktejlový bar na Senovážném náměstí 22. Nabídne občerstvení, míchané alkoholické i nealkoholické nápoje, stánek u kašny. Od 22:00 pak afterparty v baru. Dj FLUX.

10:00Ostatní

Hardecore

Naším cílem je prezentovat kvalitní škálu současného českého designu. Vytváříme platformu pro autory a ráj pro milovníky kvalitního designu a módy. Akce galerie bude před galeriíí, v galerii a i ve stánku. Přímo před galerií plánujeme vytvořit hostinu designu!

10:00Pro děti

Hnutí Brontosaurus

Už jste slyšeli někdy o Brontosaurech? Že to byli nějací mladí ekologové na konci minulého režimu? Byli, ale Hnutí Brontosaurus žije i dnes, a to nejen ekologickými aktivitami.Pojďte objevit, co Brontíci dělají s Hnutí Brontosaurus - RC Praha! Navštivte infostánek v zóně 3 plný her s dílničkou pro děti i hravé dospělé, rozesměje Vás výstava EkoFórů.

10:00Gastro

Vinograf

V rámci Zažít město jinak zajistí třetí zóně přidanou hodnotu hned třemi stánky snoubením dokonalého vína a jídla, ale i tématickým programem a to po celou sobotu.

15:00Sport

Vnímej svoje tělo

Stěžejní myšlenkou VNÍMEJ SVÉ TĚLO je naučit se vnímat a poznávat své tělo jako fungující harmonický celek, který se projevuje pohybem. Postupně se naučíte reagovat na jeho potřeby, ale hlavně uděláte ve svém živote malé změny, které povedou k dosažení zdraví, vitality a celkové psychické pohody.PROGRAM: Dvě ochutnávkové lekce (dechové techniky, protažení, uvolnění) na industriálních žíněnkách v prostorách galerie Kvalitář v 15. a 17. hodin (délka: cca 30 minut)

18:00Ostatní

CCEA MOBA

Zaměřujeme se na současné město CCEA se podílí na definování středoevropské identityMOBA se věnuje výzkumu, architektuře a vizím měst.www.ccea.czwww.moba.nameCCEA MOBA představí v rámci večerní projekce dva aktuální pražské projekty v blízkosti Senovážného námestí.Magistrála = nová pražská třída, nebo-li jak se může pražská magistrála změnit z městské dálniční Severojižní osy na kvalitní bulvár.Negrelliho viadukt - příležitost pro kreativní město, tuto významnou technickou památku čeká rekonstrukce a právě my se soustředíme na její nový život.O našich aktivitách se můžete také dozvědět přímo na náměstí u CCEA MOBA pointu.