PrahaPraha 10Strašnice

Zažít Strašnice jinak se bude konat v ulici Solidarita (mezi ulicemi Dvoulety a Brigádníků, tento úsek bude po dobu akce uzavřen pro automobily) a v Parku Na Solidaritě a ve Strašnickém divadle. Akci pořádá Divadlo X10, které obstará část programu, zbytek programu bude zajištěň obyvateli, příznivci a organizacemi z Prahy 10.

Program 19.9.

11:00Dílny

Jindřiška Moravcová: Šiji, šiješ, šijeme

"O letošních sousedských slavnostech jsem se dozvěděla z novin a hned mě napadlo, že bych se chtěla zapojit do programu. Dlouhé roky a ráda bydlím ve Strašnicích, takže volba, kde se přidám, byla jasná. A protože moc ráda šiju, napadlo mne, že bych trochu té lásky nabídla i vám.Najdete mne u stolku s látkami, nitěmi, knoflíky a kraječkami.Pochlubím se svými šitými výrobky a pokud budete mít zájem budou i k zakoupení.Část peněz (10 %) z prodaného zboží půjde na podporu Domácího hospicového sdružení Cesta domů www.cestadomu.cz, které pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým a dětem, kteří chtějí s pomocí rodiny dožít doma. Mám i malý obchůdek na Fléru , kde pod názvem www.fler.cz/shop/babouch. nabízím tašky, polštářky, pytlíčky na bylinky i na dárky, chňapky a další bytové dekorace a dárky.A protože šití je fakt zábava, ráda bych vás na sousedských slavnostech něco málo naučila. Takže přinesu nastříhané malé přívěsky ke klíčům, pouzdra na brýle nebo mobil, záložky do knížky, podložky pod hrnky, pytlíčky na dárky, malé kapsičky na kosmetiku, platební karty nebo na doklady a jiné drobnosti. A vy si to s mojí pomocí zkusíte ušít. Materiál mám pro vás zdarma, vítám malé i velké švadlenky začátečnice. Přijďte si ušít dárky vlastníma rukama, kvalitně a s radostí. Budu se na vás těšit."

11:00Ostatní

Výklad horoskopu

Jmenuji se Radka Kozáková a mou hlavní profesí je paleobotanika. Astrologií se intenzivně zabývám sedm let. Studovala jsem tříletou Školu klasické astrologie Richarda Stříbného a Zdeňka Bohuslava v Praze. Výklad horoskopů beru především jako zrychlenou psychologii, nástroj sebepoznání a sebepřijetí. Nabízím zdarma stručný asi čtvrthodinový výklad osobního horoskopu - vaše klíčová znamení a planety a jejich význam pro váš temperament, potenciál, vaše hlavní životní talenty a překážky. Dále nabízím výhled do budoucího roku - jaké životní oblasti budou v daném roce v popředí, např. zda čas přeje více profesním nebo rodinným záležitostem. Nabízím také možnost domluvit se na komplexním písemném zpracování vašeho horoskopu do dvou týdnů.

11:00Pro děti

Anglická družina

Náš stánek Vám nabídne ukázku našich materiálů, se kterými pracujeme při jazykových kurzech pro děti a to jak spektrum knih a jiných tištěných materiálů, tak spektrum her, díky kterým jsou právě hodiny Anglické družiny The Villa jedinečné a oblíbené. Děti si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet komunikaci v angličtině, zahrát si hru, nebo rozluštit nějaký kvíz. Nakonec zjistí, že se při angličtině není čeho bát a že je to jazyk zábavný i užitečný. 

The Villa působí z Prahy 10, a proto může obyvatelům Prahy 10 nabídnout nejen produkty skupinové výuky jako je třeba Anglická družina, ale také privátní výuku cizích jazyků, jak pro dospělé, firmy i děti. 

www.thevilla.cz

14:00Pro děti

Divadlo X10: Ukradený čas

Skutečně nasloucháme srdcem. A k tomu je třeba čas. Čas je největším bohatstvím, které Momo má, protože ví, že čas přebývá v srdci. 
Ale jsou tu Šedí muži a vše se mění. Kdo jsou? A co chtějí? A proč najednou celý svět šedne? 

Děti, pojďte s námi zachránit svět před smrtelnou šedou nákazou, bez vás to nepůjde... Pohádka vznikla na motivy knihy Děvčátko Momo a ukradený čas od Michaela Endeho. 

Premiéra 11. října 2015 Výprava Jana Hauskrechtová, Lenka Musilová Hrají Anna Císařovská, Jiří Hajdyla, Ivo Sedláček Inscenaci podpořila Nadace život umělce. 

www.ukradenycas.cz

16:00Pro děti

Divadelní studio Strašilka: Otevřená dílna

Pojďme společně popustit uzdy fantazii. Vytvořme příběh. Fantazii a improvizaci se meze nekladou. Bude to příběh, který nemá obdoby. Slova, která neexistují, postavy, které mají tři nohy, pět hlav, šest uší a dva nosy. Účinkují členové Divadelního studia Strašilka. Určeno pro děti všech věkových kategorií, které si rádi hrají. www.strasilka.cz

18:00DivadloHIT!

Divadlo X10: Solidarita | site specific

Jaké jsou kořeny prvního poválečného pražského sídliště Solidarita?Site specific performance v unikátním urbanistickém celku pražských Strašnic vychází z rozhovorů s pamětníky, dobových časopisů a příběhů současných obyvatel. A jak je to s tou solidaritou dnes? OBNOVENÁ PREMIÉRA. Odehrává se v divadle a prostorách sídliště Solidarita, start od Strašnického divadla. Režie: Lucie FerenzováVýprava: Mariana DvořákováDramaturgie: Vojtěch BártaHrají: Ondřej Bauer, Anita Krausová, Dana Marková, Lucie Palonciová/Hana Mikulková, Vuk Čelebić, Václav Marhold, Anna Císařovská

19:30Ostatní

Na cestě | projekce dokumentárního filmu

Jirka je zpěvákem v kapele The Tap Tap. Petr je student a hraje ve stejné kapele. Michal založil bezbariérovou cestovku a s manželkou Klárou plánují rodinu. Všechny tři spojuje jedna věc – brázdí svět na elektrickém vozíku. Všichni také prošli Jedličkovým ústavem a školami v Praze. Nyní žijí v běžném prostředí, pracují, studují a řeší problémy jako kdokoli jiný. Jak se vyrovnávají se svým handicapem? Kam vedou jejich cesty? To vše a mnohem více se dozvíte v dokumentu Na cestě. www.filmnaceste.czhttps://www.youtube.com/watch?v=kcJP-aoWMnw

Lokální partneři