PrahaPraha 2Vratislavova

Přijďte ZAŽÍT VRATISLAVOVU JINAK! V sobotu 19. září proběhne na Praze 2 v ulici Vratislavova sousedská pouliční slavnost a naše ulice se mezi 11. a 22. hodinou promění v místo plné hudby, kreativní tvorby, dobrého jídla a aktivního odpočinku. Akci Zažít město jinak pořádají obchody: Biko a Destilera, podniky: Restaurace Špajz, Kavárna Čekárna a Restaurace U Kroka a Montessori školka VyšehrádekMůžete se těšit na vystoupení dětského sboru, amerických spirituálů a nebudou chybět ani kapely, které zahrají jak pro děti, tak i pro dospělé. Dále jsme si pro vás připravili literární blok s autorským čtením, nabídneme sportovní aktivity pro malé i velké, jako je slackline, skákání v kávovém pytli, cyklojízdu do vrchu a z vrchu. Chystáme i sousedský blešák, souboj o nejlepší quiche, mini Fler market a chybět samozřejmě nebude ani občerstvení, kterým se budete moci během celého průběhu dne nasytit a napojit. Cílem akce je oživit veřejný prostor, kulturní dění a sousedské vztahy v této lokalitě. Pokud se chcete do sousedských slavností jakýmkoliv způsobem zapojit či zúčastnit, kontaktujte nás prosím na adrese: d.vazda@gmail.com nebo https://www.facebook.com/vratislavovazijePředem děkujeme za vaši toleranci případného zvýšeného hluku a těšíme se na viděnou ve Vratislavově ulici.Za organizátory: Destilera: David Vazda, Petr Andreev, Biko: Denisa & Filippo Mari, Špajz: Martin Šindelář, Jan Surmaj, U Kroka: Iveta Hayerová, Vyšehrádek: Petr Stárek, Čekárna: Štěpánka Dudková a Stanislav Hampl

Program 19.9.

10:45Tanec

Workshop salsy pro děti i dospělé


11:00Gastro

Slepá degustace pálenek z obchodu Destilera

poznáte podle čichu, z jakého ovoce jsou tři předložené pálenky?? Cena pro úspěšné je, jak jinak, panáček dle vlastního výběru.

11:00Ostatní

Vratislavský blešák

projděte své šatníky, půdy, sklepy a věnujte nepotřebné, ale jinak funkční věci našemu blešáku. Symbolické ceny za vaše dary pomohou pokrýt náklady spojené s organizací naší sousedské slavnosti.

11:00Ostatní

Soutěžení o knihy

nakladatelství Dybbuk pro vás připravilo celodenní soutěžení o knihy

11:00Ostatní

Mini Fler market

oslovili jsme prodejce z portálu Fler, kteří bydlí v našem okolí, aby přišli a nabídli své výrobky všem návštěvníkům Vratislavky. 

11:00Hudba

Dětský sbor ZŠ Vratislavova

vystoupení dětského sboru místní základní školy

11:00Pro děti

Malování Kroka

dětské hřiště ve Vratislavce

11:00Pro děti

Opičí dráha

na dětském hřišti ve Vratislavce

11:00Pro děti

Workshop výrobků z tříděného odpadu

dětské hřiště Vratislavka

12:00Hudba

Let’s Go

americké spirituály

13:00Ostatní

Sobotní chvilka poezie

vystoupení současných mladých literátů

14:00Hudba

Hana Lundiaková

autorské čtení doprovázené zpěvem a hrou na harmoniku

15:00Hudba

Ekopela

hudebně-divadelní show nejen pro děti

16:00Sport

Cyklojízda

závod do vrchu a z vrchu, kde vyhrává nejpomalejší. Startovné 50,-Kč (cena zahrnuje cílového panáka). Neváhejte, startuje pouze omezený počet účastníků, registrovat se můžete na: d.vazda@gmail.com.

17:00Hudba

Audio Attaché

pražský indie projekt

18:00Hudba

Lightmotif, Jan Vytásek

poprockový koktejl od 60. let po současnost

20:00Ostatní

Fire Show & Slackline

Štěpán & Sáša si pro vás připravili ohňové kejkle a přechod naší ulice nad hlavami návštěvníků

Lokální partneři