PrahaPraha 2Výtoň

ZAŽÍT VÝTOŇ JINAKMilí sousedé,v sobotu 19. září proběhne na Výtoni sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, hudbou, výtvarnými dílnami i sportem.Akci pořádá iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s místními obyvateli, spolky a podniky. Na Výtoni je hlavním organizátorem Fokus Praha o.s. spolu s řadou sousedských sdružení a živnostníků jako je Cafe Terapie, Puro Gelato, Vinárna Na břehu Rhôny, Zajíček na koni a jeho Café AdAstra, ArtBe, Atelier MoMo a Podskalská celnice.Vstup na sousedskou slavnost je zdarma, místní i kolemjdoucí jsou srdečně zváni. Po celou dobu slavnosti bude před kavárnou Café Terapie hrát hudba k poslechu i tanci, zahrajeme si pétanque, šachy, v běhu budou kreativní dílny - výroba autorských placek, náušnic, talismanů a origami. Kavárna Puro Gelato nabídne vítězům sportovních soutěží sladkou odměnu. Mimo nabídky sousedských podniků bude k občerstvení pivo, limonáda a palačinky. Od 10 - 18 hodin Podskalská celnice otevře zdarma dveře muzea.Cílem akce je oživit veřejný prostor, kulturní dění a sousedské vztahy v této lokalitě. Budeme rádi když se také zapojíte. Můžete nám pomoci s organizací, přinést něco dobrého na zub nebo se jen přijít podívat a pobavit se.

Program 19.9.

10:00Dílny

Origami

Výroba origami a ukázka designových výrobků ArtBe.cz.

10:00HudbaHIT!

Jam session

Společné "jamování" v rozmezí od 10 - 13 hodin (možná i déle, když se nám to bude líbit). Přijďte si zahrát se svými sousedy. Můžete si přinést vlastní nástroje nebo vám něco půjčíme. Budeme hrát bez zvučení.

10:00Pro děti

Jízda na koni

Díky Café AdAstra se můžete od 10 do 18 hodin na Výtoni projet na koních!

10:00Sport

Pétanque

Do západu slunce se bude hrát pétanque. Soutěžící skupiny se budou sestavovat průběžně.

10:00Dílny

Kreativní dílna

Kreativní dílna – výroba placek s vodní tématikou (pro děti i dospělé) a prodej autorských šperků. Dílna bude otevřena jen do 14 hodin.

10:00Ostatní

Podskalská celnice na Výtoni, Muzeum Hl.m.P.

Prohlídka muzea zdarma spolu s lektorským programem v Podskalské celnici na Výtoni. Prohlídka bude umožněna jen do 18 hodin.

10:00Sport

Šachové turnaje

Šachové turnaje různých úrovní.

10:00Dílny

Dílna – výroba talismanů a náušnic

Dílnu povede Ateliér MOMO hand made-gifts-art.

13:00DílnyHIT!

Otevření ústřicové sezóny

Zažít Výtoň jinak Na břehu Rhony aneb Les huitres nouvelles sont arrivées! Oslavíme společně návrat ústřic na náš Břeh. Můžete se zúčastnit rhonské dílny otevírání a servírování ústřic. Dílna proběhne 2x - od 13 a od 15 hodin.

18:00Hudba

Hudba k tanci i poslechu

Ve večerních hodinách se ulicí Na hrobci (před Café Terapie) rozezní živá hudba k tanci i poslechu.

Lokální partneři