PrahaPraha 3Žižkov, Biskupcova/Ambrožova

Už počtvrté můžete před Aerem v sobotu 19.9.2015 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebně-filmového programu představíme i sympatické podniky z okolí. A protože v Aeru víme, že kdo si hraje, nezlobí, promění se letos ulice v jedno velké hřiště pro každého, kdo si ještě hrát umí a chce.

Program
12.00 - 20.00 | filmový stan
14.00 | loutkové divadlo pro děti
14.00 - 18.00 | stolní fotbálek s Matějem Volkem
15.00 | komentovaná prohlídka po Jarově s Prahou neznámou
15.30 | koncert Markéty Zdeňkové
16.00 | swingový taneční workshop - Solo Charleston
17.00 | koncert the Love Songs Orchestra
18.00 | swingový taneční workshop - Lindy Hop
18.30 | komentovaná projekce fotek s fotografem Matějem Stránským

Hry pro děti
Aeroškola | street animace
Nová Trojka | kreativní dílna
RK Ulitka | sportovně-výtvarná dílna
Loutkové divadlo | Pohádka o Petříkovi
Filmový stan | Pásmo animovaných pohádek, S čerty nejsou žerty, Vinnetou
Pouliční Člověče, nezlob se!
Maxi domino

Hry pro dospělé
PolaroidLove | pouliční fotoateliér
Swing Dance Studio 7 | taneční woskhop a tančírna
Koncert the Love Songs Orchestra
Bajkazyl | cyklodílna
Klub Beztíže | šperkařský workshop
Komentovaná prohlídka po Jarově s Prahou neznámou
Stolní fotbálek s Matějem Volkem
Projekce fotek s fotografem Matějem Stránským
Filmový stan | Vinnetou, Cesta do hlubin študákovy duše, Vesničko má středisková
Badminton

Stánky sympaťáků z okolí
Integrační centrum Zahrada
Tamjdem
Sbírka pro děti z Banátu
Gregiho dílna
Argo

Dobroty
Chilli Pikanterie
CoffeeVan
Crush Street Food
VeveRaw
Pivotéka Pivní rozmanitost
Piece of Cake
Aerobar

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na neděli 20.9.
V neděli potom doporučeme navštívit sousedskou akci Kolben Open II.
Podruhé od doby, kdy se začaly prostory bývalé Pragovky ve Vysočanech pronajímat jako ateliéry, budou na několik hodin otevřeny veřejnosti. Umělci ukáží své práce v kontextu místa, kde vznikly. Otevírají se prostory Haly E, bývalého Ministerstva pošt a telegrafů. V rámci přednášky Lukáše Berana bude umožněn i přístup do památkově chráněných  hal 19 a 21.
Program akce
13:00 otevíráme!
14:00 workshop pro děti- 3D se dřevem-vedený Tomášem Beňadíkem
17:00 přednáška Lukáše Berana, pracovníka Výzkumného centra průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze
19:00 koncert kapely AsstmaMístní organizátor

ZuzanaKameníková777 077 055info@kinoaero.cz
Zobrazit lokalitu na mapě
Odkaz: www.kinoaero.cz..

Program 19.9.

12:00Dílny

Polaroid Love

U stánku PolaroidLove se můžete nechat vyfotit s hvězdami z filmu Mládí. Fotku nějak zajímavě přefoťte na telefon a napostujte na svůj Facebook nebo Instagram s hashtagem ‪#‎chcinamladi‬. Nejhezčí fotka od nás dostane 2 vstupenky na slavnostní premiéru Mládí v pražském Světozoru (6. 10.) a scénář k filmu v knižní podobě.

12:00Ostatní

Integrační centrum Zahrada

Integrační centrum je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve věku 6—20 let. Rádi se spolu všichni ze Zahrady a Zahrádky setkáváme a něco tvoříme. V našem obchůdku najdete výrobky našich klientů jako malovaný porcelán, zrcadla, svícny, trička, batikované tašky a zástěry, různá hedvábná překvapení, svíčky ze včelího vosku a další.

12:00Ostatní

Filmový stan

Zalezte si do přítmí našeho stanu a užijte si v průběhu celého odpoledne filmové pecky z netradičních 16mm kopií.
12.00 | Pásmo animovaných pohádek
13.30 | S čerty nejsou žerty
15.00 | Vinnetou
17.00 | Cesta do hlubin študákovy duše
18.30 | Vesničko má středisková

12:00Pro děti

Nová Trojka | kreativní dílna

Můžete se těšit na kreativní odpoledne s Novou Trojkou. S námi se pobavíte a něco pěkného si vyrobíte.

12:00Sport

Venkovní hry

Na procvičení těla i mysli vám budou k dispozici venkovní hry. Chystáme velké domino, Člověče, nezlob se!, badminton, stolní fotbálek a další.

12:00Gastro

CoffeVan

CoffeeVan je můj splněný sen. Jsem původně právník a potřebovala jsem změnu. Během cestování jsem potkala i takovouto inspiraci a vrhla jsem se do realizace a výroby karavanu tady u nás. Trvalo to skoro dva roky uvést to v život... Je to tedy pojízdná kavárna, která přijede kamkoliv za Vámi, kde nabízím kvalitní italskou kávu Bazzaru plus připravuji francouzské crepe, jak sladké, tak i slané variace :-) Dále pár domácích limonád a domácích zákusků.

12:00Gastro

Chilli Pikanterie

Na stánku Chilli Pikanterie nabídneme domácí, pikantní produkty, které vyrábíme pouze z kvalitních, čerstvých surovin a naprosto bez chemie. K mání tak budou džemy, marmelády a omáčky s přídavkem chilli papriček z našeho skleníku. Pro milovníky pálivého a nadšené pěstitele pak představíme různé, více či méně pálivé odrůdy chilli, které budou k dispozici dle aktuálních možností v čerstvé formě a také jako semínka. V neposlední řadě si samozřejmě rádi o chilli popovídáme nebo poskytneme jakékoliv rady a tipy nejen k jejich pěstování a zužitkování.

12:00Gastro

Piece of Cake

Jsme dvě kamarádky, které vždycky rády pekly. Nejdříve pro rodinu, pak pro přátele, až z toho vzniklo Piece of Cake. Neznamená to jen „kus koláče“, ale i to, že to bude „brnkačka“ nebo „v pohodě“. Prozatím to je „v pohodě“, máme malou pekárnu na Malé Straně v Nerudově ulici ve starobylém domě u Zeleného jelínka. Tam, co dnes voní naše koláče, před mnoha staletími voněla hradní zvěřina.

12:00Pro děti

Aeroškola

S Aeroškolou si můžete vyzkoušet street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v městském prostředí. Aeroškola letos navíc oslaví první narozeniny filmově-animačního ateliéru v Ambrožovce. Připravili jsme proto pro všechny návštěvníky Den otevřených dveří. Přijďte se podívat, jak se dělá animovaný film a svůj vlastní si u nás rovnou natočte. V ateliéru můžete posedět, sledovat filmy, výtvarně tvořit, animovat, natáčet... Po celý den Vás budou vítat naši lektoři, kteří vám vysvětlí, jak to u nás funguje. Zeptejte se na letošní rozvrh a rovnou se přihlašte do nových kurzů pro děti i pro dospělé.

12:00Ostatní

Argo

Stánek s knižními novinkami žižkovského nakladatelství Argo.

12:00Dílny

Klub Beztíže

Workshop výroby šperků z recyklovatelných materiálu a peněženek z nápojových kartonů.
Beztíže je specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 - Ulita, které provozuje nízkoprahový klub a tři terénní programy pro děti a mládež ve třech různých lokalitách (Praha 2, Praha 3 a Praha 10). Pracujeme s mladými lidmi ve věku 6-26 let, kteří jsou ve vyšší míře ohroženi sociálně nežádoucími jevy nebo se nacházejí v obtížné životní situaci a mohou být v konfliktu se sociálním okolím či společenskými normami. Našim cílem je zlepšit sociální dovednosti uživatelů služeb, pomoci jim překonat obtížné životní situace a naučit je lépe zvládat jejich každodennost, zprostředkovat kontakt se společenským prostředím.

12:00Pro děti

RK Ulitka | sportovně-výtvarná dílna

Dílny na téma "Co nám chybí ve městě?"
-skákací panáci
-poklady ze zahrady
-poznávací cesta lesem na tříkolkách
-o čem ve městě sním

12:00Gastro

Crush Street Food

Přes rok a půl můžete stříbrný Citroen HY potkávat na všemožných akcích. Crush se specializuje na burgery a jiné dobroty. Zakládáme si na kvalitních a čerstvých surovinách.

12:00Ostatní

Tamjdem

Zastavte se u stánku Tamjdemu a odneste si knihy na podzimní čtení. Najdete jak klasiku, tak třeba úsměvné příručky ze 30. let za symbolické ceny. Navíc tak podpoříte naši dobrovolnickou činnost. Budeme se těšit na viděnou, neziskovka Tamjdem!

12:00Ostatní

Sbírka pro děti z Banátu

Jsme neformální dvojka  uskutečňující hurá akce pro děti z rumunského Banátu. Přijďte se podívat, co jsme už v Banátu vyvedly, prohlédnout si výstavu fotek dětí z Eibenthalu a podpořit náš další projekt, stavbu dětského hřiště. A něco dobrého na zub taky bude.

12:00Gastro

Pivotéka Pivní rozmanitost

Pestrý výběr piv z celého světa, potřeby a ingredience pro domovarníky, degustace, semináře...

12:00Gastro

VeveRaw

Žijeme chutí, radostí, láskou, prací, duší, sebou, mletím, mícháním, patláním...žijeme... vášní z raw. Domácí raw dorty a zákusky od VeveRaw jsou bez lepku a bez laktózy a jsou vhodné i pro osoby trpící cukrovkou. Mlsání už nic nebrání…

12:00Ostatní

Gregiho dílna

Dřevěné ručně vyráběné doplňky z tropických a "listnatých" dřev. Široký sortiment od šperků přes náramkové hodinky a brýle až po hlavolamy a lampičky. Jedinečný a nekonvenční přístup ke dřevu, který jinde neuvidíte. Budu se na Vás těšit! :)

14:00Sport

Stolní fotbálek s Matějem Volkem

Zahrajte si stolní fotbálek s vícenásobným mistrem ligy Matějem Volkem. Pokud ho porazíte, vyhrajete dva lístky do kina Aero. Zároveň od něj můžete mezi 14 a 18 odkoukat mistrovské fígle a triky, které vám rád ukáže.

14:00Divadlo

Loutkové divadlo

Veselá činoherně - loutková pohádka. S hlavním hrdinou Petříkem, který by nejraději dělal jen to, co se mu líbí, se dostáváme do pohádky. Petřík zjišťuje, že mlsání bonbonků, ustavičné lenošení a nepořádnost nemusí být tak pěkné, jak si původně myslel.

15:00OstatníHIT!

Komentovaná prohlídka s Prahou neznámou

Od Aera přes Šibeniční vrch až do pohádkové kolonie Domov
Při komentované prohlídce se seznámíme s historií kina Aero, poznáme tzv. "Nový Žižkov" postavený za první republiky a pokocháme se domovními znameními, které nám na Žižkově zanechala  epocha socialistického realismu. Zjistíme, že i Žižkov má svoje vilové čtvrtě a dozvíme se proč mají Židovské pece takový zvláštní název a proč se jim také říká Šibeniční vrch. Perlou našeho malého výletu po Žižkově bude návštěva kolonie Domov s pohádkovými venkovskými domečky s hrázděnými štíty.
Prohlídka se bude konat 19.9. od 15:00 a bude trvat cca 1 hodinu, vstupné 50 Kč, průvodkyně Lucie Babíčková. Sraz před vchodem do kina Aero (na dvorku).

15:30Hudba

Koncert Markéty Zdeňkové

Kytaristka, zpěvačka a písničkářka Markéta Zdeňková (Tea for Two, Markéta Zdeňková kvartet) zahraje pouliční formou výběr svých autorskách písní.

16:00Dílny

Bajkazyl

Od 16 do 20 vám servisman Adam z Bajkazylu v cyklodílně pomůže zdarma vyspravit vašeho miláčka.
Bajkazyl je první point pro městské cyklisty, dílna, půjčovna, bar a kulturní scéna. Najdete nás v MeetFactory, na Náplavce, v Olomouci a Brně.

16:00Tanec

Swingová tančírna | Solo Charleston

Užijte si taky trochu tance! Od 16 do 20 je pro Vás připravená swingová tančírna, a pokud se swingem ještě nemáte žádné zkušenosti, můžete se v 16.00 zúčastnit lekce Solo Charlestonu a v 18.00 lekce Lindy Hopu. A pak hurá do víru tance, zažijte město jinak!

17:00Hudba

the Love Songs Orchestra

Nejzábavnější dechovka balkánského střihu současnosti.  Pětičlenná akustická formace kapelníka Tomáše El Checo Průši přiveze s sebou na sobotní odpoledne to nejlepší z balkánské a světové klasiky i vlastní tvorby. Silné emoce a divoké rytmy v akustickém podání potěší a roztančí všechny bez rozdílu věku, pohlaví i náboženského vyznání.

18:00TanecHIT!

Swingová tančírna | Lindy Hop

Užijte si taky trochu tance! Od 16 do 20 je pro Vás připravená swingová tančírna, a pokud se swingem ještě nemáte žádné zkušenosti, můžete se v 16.00 zúčastnit lekce Solo Charlestonu a v 18.00 lekce Lindy Hopu. A pak hurá do víru tance, zažijte město jinak!

18:30Ostatní

Projekce fotografií s Matějem Stránským

Fotograf Respektu Matěj Stránský promítne soubory fotografií z domácích i zahraničních reportáží minulého roku.

Lokální partneři