PrahaPraha 3Žižkov, Jeseniova

Kolektiv Kliniky organizuje sousedskou slavnost Zažít město jinak v Jeseniově ulici!Čeká nás koncert několika kapel (Terne Čhave, Cermaque, Kolemjdoucí, Dominik Kotyza, Dan Vertigo a další), vystoupení taneční skupiny Gitanne, vyrostou zde stánky několika organizací a iniciativ, proběhne Bazar solidarity s uprchlíky, kde bude lidem bez domova a sociálně slabším nabídnuto oblečení zdarma a kdo bude chtít, bude moci za oblečení přispět- výtěžek půjde na podporu uprchlíků křižujících Evropou. Na ulici i v zahradě bude ateliér Mortmartre se svými výtvarnými kurzy pro malé i velké.Stánky s vege jídlem pomohou zajistit žižkovská družstevní kavárna ROH, infocentrum Salé a kavárna Dystopia.Večer proběhne na zahradě Jeseniovy sousedský táborák a přímo na ulici venkovní promítání na budovu Kliniky.klinika.451.cz / klinika(zavináč)451.cz

Program 19.9.

12:00Dílny

Výtvarné dílny ateliéru Mortmartre

Výtvarný ateliér Montmartre

pořádá výtvarné kurzy na Žižkově s cílem poskytnout kvalitní výuku výtvarného umění pod vedením profesionálů. Poskytujeme výuku dětem, mládeži, dospělým a seniorům.

www.ateliermontmartre.cz

 

Na akci "Zažít město jinak" se těšíme na všechny milovníky a příznivce kreslení, malování, sochařství a dalších nádherných a lákavých výtvarných technik.

 

Návštěvníkům malým i velkým nabídneme, aby si vyzkoušeli modelovat v plein-airu ze sochařské hlíny (např. busty v životní velikosti)

 

Příznivci kresby si za naší pomoci mohou vyzkoušet kresbu a stínování slavných tváří, známých osobností českého i zahraničního filmu dle tištěné předlohy.

 

Pro děti připravujeme dětskou dílničku kreslení a malování pod vedením našich lektorů.

 

Našim nejmenším příznivcům výtvarky pak nabídneme facepainting, jako malou odměnu za to, že nás na akci navštívili :)

12:00Ostatní

Bazar solidarity s uprchlíky

Během sbírky pro uprchlíky se na Klinice vybrala kvanta oblečení- ne všechno bylo však vhodné, některé se hodí spíš do letního či jarního počasí, další je jiným způsobem nepředatelné či nevhodné, nikoliv však nekvalitní nebo nezajímavé. Chceme přebytky ze sbírky nabídnou v sociálním Bazaru solidarity s uprchlíky. V rámci toho budou věci nabídnuty k prodeji a za výtěžek se nakoupí aktuálně potřebnější věci, které uprchlíci lépe upotřebí, příp. se za peníze přidají do fondu na cesty do uprchlických táborů či přímo na lístky z ČR do Německa, Rakouska a dalších zemí. Sociálně slabším a lidem bez domova bude oblečení nabídnuto zdarma.

12:00Gastro

ROH družstevní kavárna

ROH družstevní kavárna je kolektivním projektem 10 lidí a je provozována družstevní - demokratickou formou podnikání.

12:30Ostatní

Salé present

Na ZMJ v Jeseniově se bude prezentovat také anarchistický žižkovský infoshop Salé, sídlící v Orebitské ulici. Nabídne své kulinářské umění (v Salé jsou za příznivou cenu každý všední den veganské večeře) a možná dá k nahlédnutí i část své knihovny, která je tvořena počínaje anarchistickými fanziny přes informační brožury až ke knihám současných politologů, sociologů a dalších myslitelů.

14:00Hudba

Dominik Kotyza (koncert)

Žižkovský folk z lokálních luhů, hájů a knajp.

bandzone.cz/dominikkotyza

15:00Hudba

Dan Vertigo (koncert)

 Písničkář a pouličník, muzikant na příliš volné noze, hraje na kytaru a akordeon po klubech, hospodách a festivalech vlastní muziku. Žil v Brně, aktuálně Praha.

http://bandzone.cz/vertigo

16:00Tanec

Taneční soubor Gitanne


Taneční skupina Gitanne vznikla na cestě za posláním Nízkopravového klubu Husita podporovat děti a mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí pražského Žižkova.5 talentovaných mladých dívek se třetím rokem pravidelně věnují hlavně Romskému tradičnímu tanci, ale také Flamencu a Indickému tanci. Skupinu vede zkušená lektorka romských tanců Eva Džobáková, která též tančí indický tanec pod taktovkou Jany Baudisové Hemelíkové a flamenco na kurzu Evy Glessnerové.

17:00Hudba

Cermaque

Básník, písničkář, hudebník, veřejně činný člověk a pár dalších nálepek by se jistě našlo- Cermaque.

http://bandzone.cz/cermaquesolo?at=info

18:00Ostatní

Táborák

Od 18:00 do půlnoci na zahradě proběhne táborák! Vege na špejli, kytáry a zpěvy do nočního Žižkova.

18:00Hudba

Terne Čhave (koncert)

Hudba Terne Čhave vychází z tradice romských lidových písní, jejich hranice ale cíleně překračuje do nečekaných sfér, kde koketuje s žánry všeho druhu, od blues k rock´n´rollu či ska. Tradiční čardáše mění za pestrou a sebevědomou world music a dává tak vzniknout ojedinělému žánru, jímž je hrdým představitelem- ať žije rom´n´roll.

19:00Hudba

Kolemjdoucí

20:30Ostatní

Venkovní promítání na garáž Kliniky

V devět večer, při setmění, si na ulici promítneme film na garáž Kliniky, která kouká do ulice Jeseniova.