PrahaPraha 4Jílovská

V září se i naše loutky rozhodly vyjít s dřevem na trh a zorganizovat první ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Připravujeme pro Vás spoustu kulturních zážitků a sportovních aktivit. Kdo bude znaven oběma činnostmi, může se občerstvit nějakou tou dobrotou nebo jen tak sedět a pozorovat ruch ulice. A kdo by byl ještě odvážnější, může nás kontaktovat a sám se zapojit nebo alespoň naložit hermelín a přihlásit se do naší soutěže o nejlepší nakládaný sýr, která bude také probíhat.Náš program myslí na děti i dospělé a tak se těšte na pohádky od divadla Zvoneček, vystoupení divadelního spolku Kubrt nebo třeba žonglérské Trio les cascades, které pro Vás chystá i školu žonglování. Čekají Vás workshopy s voděním a výrobou loutek pod taktovkou Zvonečku, výtvarné dílny, o které se postará Mateřské centrum Balónek, soutěže, které zaštítí skautský oddíl Ostříž a představí se nám i Dům národnostích menšin.Ze sportovního vyžití se můžete těšit na fotbalovou školičku pod taktovkou profesionálních trenerů AFK Slavoj Podolí, florbalisty z Olympu Praha, mažoretky, možná přijedou i koloběžky a judisté. Slíbené dobroty obstarají jak lidé ze sousedství, tak z okolních restaurací La Bussola nebo Minigolf.A jak už jsme psali výše, bude probíhat i soutěž o nejlepší nakládaný hermelín, kterou budou porotcovat mlsní páni šéfkuchaři, proto pozor, amatérští kulináři, hlaste se nám, ať je na čem si pochutnat.Dámy se budou moct nechat nalíčit a zkrášlit v pouličním kadeřnictví, kde bude připraveno i malování na obličej pro děti.Velice rádi bychom také v rámci akce Zažít město jinak "rozhýbali" projekt Komunitní zahrady a bude připraven stánek Dejte knihám druhou šanci, kam můžete donést již přečtené či odložené knihy a zároveň si odnést nějakou, která by Vás zrovna zajímala. Vše zakončí průvod loutek Jílovskou. Takže kdo by se chtěl zapojit, pište,  a hlavně všichni přijďte! Těšíme se na Vás v Jílovské, 19. září od 10:00 do 18:00 nebo podle nálady zúčastněných:-)

Program 19.9.

10:00Ostatní

Zahájení akce

"Otevření" Jílovské a zahájení festivalu.

10:00Sport

Koloběžková dráha

I bez aut to můžeme po Jílovské pořádně rozjet! Stačí si půjčit koloběžku a dát si slalom mezi kužely, jízdu na čas, nebo se jen tak projet po okolí...

10:00Sport

Florbal pro všechny!

Komu to jde s hokejkou lépe než s balonem, ten může vyzkoušet svůj um a přesnost u florbalistů z Olympu Praha. 

10:30Sport

Fotbalová školička

2x branka, 1x hřiště, 2x Michal - ano, oba naši šikovní trenéři se jmenují Michal... = fotbalová školička pro všechny a spousta závaby k tomu. Trenéři ze Slavoje Podolí budou na školním hřišti po celý den k dispozici všem, co se budou chtít proběhnout a zakopat si!

10:30Dílny

Výtvarné dílny s MC Balonek

Mateřské centrum Balonek má pro nás po celý den připravenou spoustu kreativního tvoření! 

11:00Divadlo

Kašpárkovy čertoviny

Čamčmulín je mrzout a křikloun, kterému se vůbec nelíbí, že si jeho soused Kašpárek zpívá a je stále veselý. Čamčmulín tu jeho veselost tak nenechá a díky své přítelkyni, sídlící v kanále, se dozví kouzelné zaříkadlo, kterým lze přivolat čerty. Myslíte si, že čerti odnesou Kašpárka do pekla a tam mu pěkně zatopí? Nebo jim Kašpárek zatopí na zápraží svého domečku?

Pohádka od divadla Zvoneček

12:00Hudba

Tri les Cascades

Skvělé hudebně- žonglérské trio pro Vás nejen vystoupí, ale dokonce se s Vámi o svůj um i podělí - všichni zájemci o žonglování si poté budou moci svou zručnost pod dozorem tria vyzkoušet. 

Lokální partneři