PrahaPraha 4Podolí

Podolí vás zdraví a zve,

na druhý ročník ZAŽÍT PODOLÍ JINAK, který proběhne v sobotu 19. 9. 2015 v Podolské ulici mezi Základní školou Nedvědovo náměstí a Podolskou vodárnou.

V době mezi 10.00 a 19.30 se Podolská ulice změní v ulici hudby, dobrého jídla a pití, zábavy pro děti i dospělé. Můžete si užít Podolí při komentované prohlídce s panem Proškem. Projít si otevřenou Podolskou vodárnu. Zastavit se u poslechu hudby a vystoupení pěveckého sboru Elpida, tanečních workshopů pro dospělé v tanečním stylu Salsa, Hustle a street dance. Pro děti budou připraveny výtvarné workshopy, koloběžkový závod, práce se samolepkami.

Můžete si zavzpomínat u fotografií, které připomenou Podolí před cca 100 lety. Zastavit se u podolské mapy, do které můžete vyznačit zajímavá místa pro vaše sousedy a známé, upozornit na to, co byste v Podolí chtěli změnit nebo co se vám naopak líbí.

V parku před školou se představí divadelní soubor Ještě chvilku a zaposlouchat se můžete do poezie, kterou přečtou jejich autoři. Nebude chybět indiánské tee-pee s ohněm, pití a jídlo od místních restaurací a hospůdek. Pro ty, kteří rádi tráví odpoledne aktivně, jsou připraveny lekce Taiji nebo pilátes.

Kdo by se chtěl do naší zóny zapojit, neváhejte a kontaktujte: alena.kadlckova@asistence.org

Těšíme se na vás! Přijďte všichni!

Program 19.9.

10:00Dílny

výroba těstovin

Restaurace Gourmeta pro vás připravila neobvyklý zážitek, budete mít možnost si vyrobit vlastní těstoviny. Neváhejte a běžte si to zkusit!

10:00Ostatní

Tý pí

Po celý den bude v parku postaveno indiánské týpí, do kterého můžete nakouknout nebo ještě lépe posedět a vychutnat si kávu a čaj připravenou na ohni, který je samozřejmostí každého týpí. Skvělý zážitek! 

10:00Gastro

Podolské podniky a restaurace

Po celý den vás budou občerstvovat tyto podolské podniky: Staročeská hospůdka U Horů, Restaurace Pinta, Hostinec na Staré Sokolovně, Restaurace Gourmeta, Alibaba fast food. 

10:00Dílny

výtvarný workshop

10:00-15:00 budou mít děti, ale i dospělý, možnost obkreslovat své postavy v podolské ulici. Tím po nás zanecháme krátkodobou stopu "veselého panoptika" a radosti ze sousedské podolské slavnosti. Pod vedením Terezy Beranové. 

10:00Pro děti

Program pro děti

V rámci celého dne bude probíhat sticker workshop pod vedením Moniky Svobodové, koloběžkový závod a opičí dráha v parku. 

10:00Gastro

Sladká tečka

O sladkou tečku se postarájí: palačinky Galetka, Sweet Agatha (cupcakes), domácí müsly tyčinky paní Medkové

10:00Gastro

Káva

Kávovou radost si můžete užít v kavárně: Ta kavárna, Cheecup

10:15Ostatní

Komentovaná prohlídka Podolí

Určitě si nenechte ujít komentovanou prohlídku se znalcem Podolí panem Proškem. Sraz mezi 10:00-10:15 u stánku s hudební produkcí. 

11:00Ostatní

koučovací zóna

Je koučink trochu jako paní Colombová? Každý o tom mluví, ale jen málokdo se s ním ve skutečnosti setkal. Na Zažít Podolí jinak budete mít možnost seznámit se s touto metodou, setkat se s opravdovými kouči, zahrát si hry, které Vám poodhalí na čem je koučink postaven. Pokud zrovna hledáte práci, přineste si životopis, který s Vámi rádi prodiskutují kariéroví koučové, jste-li na nějaké životní křižovatce či se potřebujete nad něčím zamyslet, přijďte si vyzkoušet individuální koučování.

11:00Ostatní

Vystoupení pěveckého sboru Elpida

Letos nás potěší svým zpěvem pěvecký soubor Elpida v doprovodu klavíristy Jakuba Doležala. 

11:30Sport

workshop karate

11:30-14:30 ukázky a cvičení karate dětí pod vedením zkušené lektorky z Karate vision. 

11:30Hudba

Adam a Jakub Pavlíčkovi, kytara

Bratrské duo Adam a Jakub Pavlíčkovi nám zpříjemní podolskou ulici hrou na kytaru a vlastní písničkářskou tvorbou. 

12:00Pro děti

workshop capoiera a divadelní dílna

Art Centrum Botič pro vás připravil praktickou ukázku capoiery dětí a divadelní dílnu.  

12:45Ostatní

pásmo vystoupení pro děti i dospělé

Program zpestří vystoupení: pěveckého sboru ZŠ Nedvědovo náměstí, cvičení děti a rodiče Sokol Podolí, ukázka karate dětí (Karate vision), ukázka capoiery dětí (Art Centrum Botič) 

13:30Sport

cvičení pilátes

13:30-14:15 proběhne cvičení pilátes pod širým nebem se skvělou lektorkou Pavlínou Jurákovou. Ke cvičení nepotřebuje nic, kromě pohodlného oblečení. Doporučuji. 

13:30Hudba

trio Minea

I letos podolskou ulici roztančí rytmy lidové hudby Irska a Balkánu v podání hudebního tria Minea. 

14:00Sport

cvičení Tai-chi

Přijďte si vyzkoušet a poznat kouzlo cvičení Tai-chi pod vedením zkušeného lektora Ivana Třebichavského. Cvičení proběhne během dne 3x od 14.00, 15.00, 16.00 hod. Lektor vás vždy upozorní a vyzvedne u stánku s hudební produkcí. 

14:15Sport

ukázka karate dětí

Děti vám předvedou umění karate, které si budete moct na místě vyzkoušet pod jejich vedením. 

14:30Divadlo

divadelní soubor Ještě chvilku

S radostí vám můžeme doporučit divadelní soubor Ještě chvilku, který nám opět ukáže, jak umí dělat divadlo a propojovat lidi s i bez postižení. 

15:00Dílny

výtvarný workshop

15:00-18:00 Podolský výlov ryb - děti si vyloví papírovou rybu, kterou si dotvoří podle své nejbujnější fantazie. Tuto tvůrčí zábavu připravila pro děti Pavla Gajdošíková. 

15:00Ostatní

autorské čtení

Přijďte se na chvíli zastavit a zaposlouchat se do poezie v podání těchto autorů: Tomáš Čada, Vít Janota, Tomáš Míka, Alice Prajzentová, Jonáš Zbořil 

16:45Hudba

David Murphy band

David Murphy band nás v podvečer naladí hudbou blues a rock´n´roll.  

18:30Tanec

taneční workshop

Vyzkoušejte si tance Salsa, Samba, Hustle a street dance
 na vlastní kůži pod vedením zkušených lektorů z Art centra Botič.