PrahaPraha 5Barrandov

V sobotu 19. září mezi 14. a 19. hodinou se Barrandov poprvé připojí k sousedské slavnosti Zažít město jinak. Společnými silami oživíme opomenutý kout Barrandova - místo bývalého misijního střediska a budoucího kostela u Grussovy ulice (betonový plácek za domy v ulici Lamačova 827).
Můžete se těšit na malý divadlo, pouliční antikvariát, pouštění gramofonových desek, dílny pro malé i velké, naučnou stezku přilehlým lesíkem, výměnu šátků a náušnic, fotbalový a florbalový trénink, drobné sportovní aktivity, deskové hry a odpoledne zakončíme koncertem. Nebudeme trpět hlady ani žízní.
Pojďte si užít příjemné sobotní odpoledne se svými sousedy. S těmi, co znáte, i s těmi, které zatím jen míjíte na zastávkách a v ulicích. Vezměte s sebou třeba domácí koláč, knížku na výměnu, židli, deku, polštářek na sezení, deskovou hru... cokoliv vás napadne k příjemnému sobotnímu odpoledni.
Objevte s námi, kolik možností Barrandov nabízí!
Hlavním organizátorem akce Zažít Barrandov jinak pod záštitou iniciativy Auto*Mat je Český svaz ochránců přírody ZahraBarr spolu s Kulturním a rodinným centrem Barrandov.
Přijďte poznat své sousedy a zažít Barrandov jinak!

Program 19.9.

14:00Ostatní

Dům Fantazie Barrandov s ochutnávkou živé stravy

Na starém Barrandově, v blízkosti Filmových ateliérů ožil jeden z domů. V něm několik přátel vytvořilo prostor pro setkávání - workshopy, cvičení jógy, semináře - nazvali ho Dům Fantazie.
Na Zažít Barrandov jinak představí záměr Domu Fantazie, nabídku obyvatelů Domu Fantazie a ochutnávku živé stravy z domácího Klubu Fantazie.

http://dumfantazie.cz/

14:00Ostatní

Verše Na šňůrce aneb kočičí snění, nad které není

Autorské texty pana Luďka O. Kopala, především o kočkách a kočičárnách. Dětské říkanky pro radost ze života, ze slova, ze snění...

Výběr z připravované knížečky pro děti.

14:00Dílny

Lego dílnička

Pro malé i velké, pro děti, mámy, táty, babičky i dědy, strýčky, tetičky i všechny ostatní připravil na Zažít Barrandov jinak obchůdek Hvězda Lega legodílničku - přijďte si pohrát!


Pro všechny tvořivé děti i rodiče jsme přichystali na Barrandově LEGO HERNIČKU s LEGO BAZÁRKEM.

Přijďte si k nám postavit z lega cokolov podle své fantazie!

ŽIJEME LEGEM!

NAJDETE U NÁS:
tříděné lego kostičky, Lego na váhu, Lego figurky, StarWars, Bionicle, Lego Friends, Lego Duplo - figurky, zvířátka, vláčky, autíčka, celé sady a mnoho dalšího!

POSTAV SI U NÁS SVÉHO LEGOPANÁČKA!

Hvězda Lega
Werichova 955, Barrandov

otevřeno:
Po – Čt   14-18


14:00Dílny

Korálková dílna U Rejčky

Pro dámy a paní, korálky (nejen) na náramky.

14:00Ostatní

Výměna šátků a náušnic

Milé dámy, máte doma šátek, který už Vás omrzel? Náušnice, které roky leží v šuplíku? Sláva! Pojďte udělat radost sobě i někomu dalšímu!

Výměna bude probíhat způsobem kus za kus - jeden (dva, tři, osm...) přinesu, jiný vyberu. Stojan na naušnice a šňůra na šátky bude na místě.

14:00Ostatní

Kostel na svém místě – vítězný model kostela Krista Spasitele

Od 14 do 17 hodin bude na jednom ze stolků vystavený vítězný model plánované stavby kostela Krista Spasitele a komunitního centra Barrandov z dílny architektů Ing. arch. Jakuba Žišky a Ing. arch. Pavla Šmelhause. Tato stavba je plánována právě v Grussově ul. na místě oblíbeného Misijního střediska - na místě, kde bude probíhat setkání Zažít Barrandov jinak. Současně bude možné získat další aktuální informace.


Farnosti u kostela sv. Filipa a Jakuba děkujeme za zapůjčení pozemku, na kterém se akce koná.

14:00Sport

Fotbal s FK Zlíchov

Na Barrandovském Zažít město jinak odhalí v sobotu 19. 9. ve 14:00 svá rychlá lýtka FC Zlíchov 1914, založený fotbalovými nadšenci před 101 lety.Dětem nabízíme vyzkoušet si fotbalový trénink a své dovednosti s míčem.

14:00Pro děti

Malování sádrových odlitků, eSchovka a Rosteme pro život

Přijďte si s dětmi pomalovat odlitky zvířátek, dopravních prostředků nebo ovoce. Výrobky si po zaschnutí odnesete domů.
Zároveň můžete získat informace o projektu eSchovka a výstavě Rosteme pro život, která se bude konat 7. - 8.11. na Barrandově - prodejní výstavě kvalitních a smysluplných hraček.

14:00Gastro

Pivo – limo – klobásy

co víc si ještě přát?

14:00Ostatní

Perníčky z Remízku – Spolek rodičů V Remízku

Chodívali jste do družiny? A pekli jste tam perníčky? Ne? Nevadí. Na Zažít Barrandov jinak můžete pravé družinové perníčky ochutnat - a ještě se dozvědět o činnosti Spolku rodičů V Remízku.

14:00Gastro

Domácí pochutiny

Koláče jako od (sousedovic) babičky? Jak jinak!
Přineste ochutnat i Váš oblíbený moučník a radujte se z apetitu sousedů a kolemjdoucích.

Naše představa je, že donesené dobroty budou k dispozici za dobrovolný příspěvek. Výtěžek bychom rádi použili na úhradu alespoň zlomku nákladů, spojených s organizací třetího ročníku Pohádkového lesa. Do pohádkového lesa Vás zveme tentokrát v sobotu 10. října.

14:00Ostatní

Bleší trh

Maličkost z blešího trhu? Drobnou hračku? Jen tak, pro radost.

Pro ty, koho baví objevovat nečekané poklady, podceněné vzácnosti, perličky na dně. Přineste hračky či domácí veteš. Bude to jednoduché - na místě je označíme vám přiřazeným číslem a cenovkou. Prodávat bude "náš člověk", vy na konci dne dostanete peníze nebo si své poklady zase odnesete.

14:00Ostatní

Školka s míčem, školka se švihadlem, skákání panáka, skákání gumy… prostě hry z ulice

Školka s míčem? Vyhodit míč - tlesknout - chytit. Vyhodit míč - otočka - chytit... pamatujete?
Dvojskok přes švihadlo? Vajíčko? Jasně!
Ale pro jistotu budeme mít připravený tahák.

14:00Gastro

Stánek s domácí limonádou

Už jste někdy ochutnali domácí limonádu? Pak už víte, že si budete chtít přidat!

14:00Ostatní

Naučná stezka lesíkem k zastávce Poliklinika Barrandov

Krátíte si cestu na zastávku přes les? A máte čas zdvihnout oči ke korunám stromů, zaposlouchat se do zpěvu ptáků nebo si přivonět ke kytce? Ne? Pojďte to změnit. Čeká Vás cesta plná objevů - i s popisky!

14:00Ostatní

Pouliční knihovna

Přijďte si vyměnit knihy za neočtené kousky, či jen tak posedět a počíst si - stránku, dvě, knihu - dvě - tři.

14:00Pro děti

Kulíškování s Kulíškem

Centrum služeb rodinnám s dětmi Kulíšek o.p.s. připravil drobné aktivity pro zábavu a poznání v pohybu i bez něj - zj. pro menší děti - od dvou let, ale možná se zabaví i starší děti a dospělí :-)

14:00Dílny

Ať žijí placky!

Přijďte si do naší dílny vytvořit vlastní připínací placku. Plackovač, pastelky i fixy Vás netrpělivě očekávají!

14:00Ostatní

Biologický koutek

ve vlnách bude fungovat i biologický koutek - přijďte prozkoumat zajímavé kameny a jiné přírodniny pod mikroskopem (v případě nepřízně počasí bez mikroskopu).

14:00Pro děti

Papírová zvířátka

Kulturní a rodinné centrum Barrandov připravuje výtvarnou dílničku pro děti, kde si každý bude moci vyrobit jednoduché zvířátko z papíru.


Kulturní a rodinné centrum Barrandov je jedním z hlavních partnerů letošního ročníku Zažít Barrandov jinak. Díky nim si například budete moci odskočit do krásné ToiToiky ;-)

14:00Ostatní

Maxi deskové hry

Pexeso větší než obvykle? Zvukové pexeso? Člověče, nezlob se s figurkami po kolena? Ano!

14:00Gastro

Cukrárna Mlsná trnka

Barrandovská cukrárna Mlsná trnka napeče jen pro Vás sladké a slané koláče, kremrole, marcipánové figurky... a mnoho dalšího. Chcete-li si dát kávu nebo čaj, jste na správném místě.

15:00Divadlo

Papírová pimprlata

Jste skalní fanoušek Papírových pimprlat? Že Vám zatím utekla všechna představení? Nezoufejte a přijďte na Zažít Barrandov jinak!

15:30Sport

Florbal se Spartou

Chceš hrát florbal? Pojď do Sparty!
Vyzkoušejte svoji šikovnost a obratnost s florbalovou hokejkou.
K dispozici budou florbalové hokejky a míčky, mini hřiště s brankami, slalomovou dráhou i branka s gólmanskou plachtou s otvory na přesnost střelby. Na místě se Vám budou věnovat zkušení trenéři a hráči Sparty.

17:00Sport

Představení Barrandovské školy šermu

Věděli jste, že na Barrandově sídlí šermíři? Bude nám ctí představit Vám šermířskou školu Jana Alatyra Kozáka, který nám ukáže jednotlivé zbraně, se kterými se na trénincích žáci učí zacházet. Vysvětlí také, jak se liší techniky se šavlí, rapírem a fleretem. Předvede krátkou ukázku z průběhu hodiny, jak se nacvičují šermířské techniky samostatně i ve dvojicích.

Lokální partneři