PrahaPraha 6Dejvice, Mařákova

Již 4. rokem se bude Dejvická sekce ZMJ odehrávat v ulici Mařákova.  Kromě vystoupení lokálních hudebníků a divadelních spolků se můžete těšit na řadu workshopů pro děti a dospělé, občerstvení, sportovní exhibice a další.

Program 19.9.

09:00Dílny

Já na tom dělám

Kolektiv Já na tom dělám připravuje řemeslnou dílnu pro začátečníky i pokročilé. Otevřený spolek v duchu "udělej si sám" organizuje workshopy a sdružuje kreativní lidi za cílem sdílení dobrých nápadů.

https://www.facebook.com/janatomdelam?fref=ts
www.fler.cz/ja-na-tom-delam

11:00Pro děti

Dílna pro děti Camera Obscura

V této dílně si budete moci vystřihnout a sestavit vlastní promítací zařízení a vyzkoušet si, na jakém principu funguje camera obscura.

11:00Dílny

dílna Tvoříme pískem

Kreativní dílna, založená na práci s barevným pískem. Obrázky a mandaly, mají po sloupnutí horní vrstvy samolepící plochu na kterou se písek nanáší a dlouhodobě drží. Tento druh kreativního tvoření je jediný tohoto druhu v Čechách a sklízí samé pozitivní reakce. Zlepšuje u dětí jemnou motoriku,
vnímání barev a schopnost soustředění. Je oblíbený nejen pro děti, ale pro všechny generace, včetně seniorů.

11:00Gastro

Rodinný restaurant Zlatý Smolkar

Tentokrát ve spolupráci s rodinou pana Patricka Francise z Pákistánu!

11:00Ostatní

Periskop

V pořadí druhá instalace pro naši lokalitu od sdružení Žijeme tady nabídne netradiční pohled na Mařákovu ulici. Minulý rok jsme zrcadlili obraz kaleidoskopem, letos se na to podíváme z výšky.

11:00Dílny

Mezigenerační graffiti stěna Při Dej více

Přenosná mezigenerační graffiti stěna, kde se můžete přidat k oživení veřejného prostoru, zanechat v něm stopu alespoň na jeden den a vytvořit společné dílo přímo na ulici! 

11:00Ostatní

Chůze po skle Naboso

S odborníky z naboso si můžete vyzkoušet bosou chůzi po skleněných střepech.

11:00Dílny

Autonapůl

První český carshering Autonapůl se postará o doprovodný program v podobě dílny vyměňování pneumatik, či nasazování zimních řetězů. Přijďte si vyzkoušet, jak rychle to dokážete vy. Zájemcům o myšlenku carsharingu budou k dispozici členové družstva Autonapůl. http://www.autonapul.org/#page-home

11:00Ostatní

Prezentace Barna Medical

Fyzioterapeutická klinika Barna Medical se představí na slavnosti ZMJ během sobotního odpoledne. Můžete se těšit na odborné konzultace, masážní stůl i měření tělesného tuku. Vše zdarma. 

http://www.barnamedical.cz/

11:00Pro děti

Mravenci ze skautského střediska Šipka

V oddíle Mravenců připravujeme kluky a holky, přibližně od čtyř do šesti let, na život ve skautském oddíle.​ Mravenci mají každý týden schůzku, plní si úkoly ve své mravenčí pěšince, a v létě jezdí na tábor. Přijďte s námi posedět k táboráku v tee-pee, zazpívat si a zahrát pár "oddílových písniček" z mravenčího zpěvníku a nebo vyrobit vlastní hudební nástroj.
http://221.sipka.org/

11:00Sport

Prezentace SK Boxing Praha

V ulici Mařákova sídlí boxerský klub, který již tradičně otevírá a představuje se zájemcům při sousedské slavnosti ZMJ. Přijďte si zkusit, jaké to je dostat přes tlamu (jenom jako samozřejmě). http://skboxing.cz/ 

11:00Pro děti

Prezentace In IUSTITIA, o.p.s.

Nikdo nesmí být napadán pro to, kým je.

Nezisková organizace In IUSTITIA, o. p. s. z Eliášovy ulice, pro Vás připravuje informativní i zábavný stánek. Rádi bychom „sousedům“ představili naši činnost a informovali o násilí z nenávisti a pomoci, kterou poskytujeme. Děti čekají trička, která si budou moci dle svých představ barevně pokreslit.

http://www.in-ius.cz/

12:00Hudba

Hudební vystoupení žáků i lektorů z Hudenilekce.cz

Místní hudební škola z Eliášovy ulice předvede své umění v rámci veřejné přehrávky.

http://hudebnilekce.cz/#!/page_splash

13:30Pro děti

Simona Babčáková a DD

Čtení z knihy v podání oblíbené herečky Dejvického divadla Simony Babčákové. Nejen pro děti.

13:30Sport

Exhibice Karate a sebeobrana – Koryukan Praha – moderní interpretace tradičních bojových umění

Tradiční okinavské karate a kobudo (boj se zbraněmi) s ukázkami sebeobranných technik a strategií. Pro děti i dospělé. Více info na www.koryukanpraha.cz nebo na facebooku Koryukan Praha.

13:30Dílny

Dílna Města přátelského k dětem, z.s


Dvouhodinový workshop přiblíží dětem práci architekta a urbanisty. Děti budou navrhovat, kreslit a vyrábět vlastní dům a také budeme společně skládat město.


https://www.facebook.com/MestoPratelskeKDetem

14:00HudbaHIT!

Palindromes

Pražské indierockové trio Palindromes zahraje v akustickém složení výběr svých radostných i melancholických skladeb. Francouzský písničkář Xavier Andrieu spolu s českou kapelou již delší dobu působí na Praze 6 a rádi se představí i místnímu širšímu publiku.

http://bandzone.cz/palindromes

14:45DivadloHIT!

Improliga

Divadelní improvizační představení v podání pražského spolku KIŠ a zahraničního hosta Kud Kids ze Slovinska.

http://www.improliga.cz/tymy/kis-5/

15:00Ostatní

Projekce filmů My Street Films

Každá ulice má svůj příběh,
ne každá má svůj film.
Natoč ho!

http://mystreetfilms.cz/


15:30Tanec

Představení Tanečního Studia Emotion

Tanečně pohybové divadlo pro děti a dospělé. Překvapivé ztvárnění cirkusového prostředí v podání studentů Tanečního Studia Emotion plné nafoukaných pudlů, cvičených lipicánů, živých loutek a potulných umělců. Interaktivní hra s divákem, který sám rozhodne o výsledku cirkusového klání. 

16:15HudbaHIT!

Jiří Konvrzek

Svérázný hudebník a showman Juiří Konvrzek spolu s basistou Lukášem Kalivodou Vás přesvědčí, že muzika není jenom o muzice.
http://www.konvrzek.cz/

17:30DivadloHIT!

Standup comedy Honza Géryk feat. Punka-Rhei

Věčný student, občasný divadelník a patriot novojičínského regionu, který čte politickou filozofii a slevové letáky, poslouchá blues, rodiče a kolejní ledničku, zahraje své představení Volby.

18:15Hudba

Boy Wonder & The Teen Sensations

Boy Wonder & The Teen Sensations je pomník rock’n’rollovýmu neumětelství, přehnaný glamový pompéznosti a absolutnímu kýči současnýho punku, kterej má tu drzost se ještě brát vážně. Zvuk do posledního tónu vykradenej z oaklandský bubblegum queer-garage scény, všechno na čtyři a texty vyzdvihující krásu lidský průměrnosti v její největší špíně. Šlofíky, pizza, osmdesátkový horory, zapovězený lásky a wrestling.

Lokální partneři