PrahaPraha 7Holešovice, Plynární

Program 19.9.

14:00

Charitativní blešák v rámci Zažít město jinak

Chtěl bys přispět na dobrou věc, ale dárcovské sms tě nebaví? Nemáš z nich ten správný pocit, že jsi někomu pomohl? A kupovat plyšáky u metra, taky není to pravý ořechový? Co takhle „blešák“? Ve stylu dej, kolik chceš, za kolik chceš? Myšleno, vyber si, co se ti líbí a „zaplať“ (DARUJ) částku dle tvého úsudku.

CROSS][CLUB ve spolupráci Zažij město jinak, poskytl prostory pro charitativní přehlídku ve které můžeš přispět dvěma způsoby:

1. Pošleš, doneseš, dovezeš, dotáhneš, přivlečeš oblečení, knihy, cdéčka, šperky…které již nevyužiješ, ale je ti jich líto vyhodit a zároveň usoudíš, že je ještě někdo třeba může využít.

Věci můžeš darovat do konce srpna na šatnu clubu Cross od 20:00
Popřípadě se domluvit telefonicky 737 948 223

2. Dorazíš 19.9 na zahrádku Kavárny klubu Cross, která bude poseta obtěžkanými ramínky, z nichž budeš moci vybírat. Dále je na programu připravená módní přehlídka a modely, které uvidíš, se poté budou dražit. 

Můžeš se těšit i na doprovodný program.

Výtěžek poputuje do rukou Kvadru, o.p.s.

Program 20.9.

11:00

Street Food Jam

Street Food Jam v rámci festivalu Zažít město jinak chce  přinést do Holešovic před klub Cross street food festiválek, který v duchu street food festivalu bude klást důraz na originalitu, kvalitu, ekologii a dobročinnost.

14:00

ZAŽÍT MĚSTO JINAK – čtení, hudba, projekce filmů

V rámci Zažít město jinak se bude v Crossu konat čtení, hudba i letní kina ! ! !


Čtení: Marek Toman, Martin W Kiml a další překvapení


Hudba: Shothighz & Selector Boldrik

Říkají si Shothighz a mají toho nemálo za sebou. Waref "Jakub Tomanec" aka Lion, aka W472, kmotr valašského hip Hopu, první Mc v tomto kraji, který v roce 2003 začal se "společenstvím 13" (Dj Bin, W472). 
Po letech koncertování s S13 přichází dvouletá odmlka, jež přinesla nový hlubší projev v kooperaci s dlouholetým graffity kumpánem Dj SENDEM za gramcema. Zrodil se VABANK. (2008 album Illegal byznys , 2010 mixtape Check Da Skills). Po setkání s Littlem, mladší posilou Valašské scény, naplnil své prvotní zájmy a začal koketovat s dancehallem a reggae a tímto směrem se ubírá jeho produkce až do dnes. Společným projektem je album Check Da Skills, vyvíjející se 3 roky společně s holešovskými rapery DISCEM a LUXEM. 

LITTLE eL Rudeboy "Tomáš Klír" se od 13ti let se věnoval psaní a pilování klasického lyrického hip hopu, než v roce 2006 přesedlal na muziku, která mu rozšířila paletu vyjádření textově i hlasově – reggae. Pod záštitou soundu z Ostravy COLTCHA UNITED směřuje k projevu v mateřském jazyce,který obohacuje o valašský folklór. Postupem času tak vznikají originální, reggae a danchallové skladby. No a dnes už je to sebejistý valašský RAGGAMUFFIN jako na houpače.