PrahaPraha 7Letná, Veverkova

Sousedská slavnost, která slibuje zažít ulici Veverkova tak trochu "jinak", buďte při tom!
 Jakoukoliv iniciativu zvenčí VEVERKOVA vítá a máte-li nápad, s čím chcete na ulici během sousedské slavnosti přispět, přijďte nám to říci do některého ze spřátelených podniků a vymyslíme, jak to společně zarámovat.

ZAPOJENÉ PODNIKY:

AGAMA LETNÁ
AKASHA YOGA STUDIO
BISTRO 8
BRUT.KONCEPT
GARAGE STRORE
HELENA DAŘBUJÁNOVÁ
JAKOBY
KDOTOKDYSLYŠEL - LÁTKY S PŘÍBĚHEM
KRESLÍRNA
PAGE FIVE
PAPÍRNA
RECYCLE WITH LOVE
TATTOO JOHNNY THE KING
VOŠ CESTOVNÍ RUCH

Koncentra zajímavých podniků ve Veverkově a jejím okolí slibuje zažít mnohé.Zóna začíná coby kamenem dohodil od Bio Oko. Na rohu s Vinařskou vás čeká na ulici bohatý program PAPÍRNY. Budete koukat, na co všechno se dá použít sešit a z papíru si vyrobíte něco pro radost. Pro děti i dospělé - papíry všech barev světa a parádní razítka k dispozici. Chcete se zúčastnit dražby papírenských výrobků ne-bezvadné kvality? Sledujte událost na Facebooku - "Zažít město 19. 9. - Zóna u Veverkovy", ať nepropásnete přesný čas.U Papírny zabočte dolů do Veverkovy a cestou nakoukněte do bazaru po pravé straně. Třeba tam najdete něco, co nutně potřebujete. Dole na křižovatce před Bistrem 8 se můžete začít probírat vzácnými tisky i bazarovými knižními kousky před PAGE 5. V BISTRU 8 pak proběhne sousedská soutěž o nejkrásnější frgál. Přineste ten svůj a odneste si nehynoucí sousedkou slávu.RECYCLE WITH LOVE láká na workshop "remake your old t-shirt". Přinesete staré triko a přetvoříte ho na ozdobu šatníku. Vedle ve sdílené šicí dílně POKOJ Č. 10 si vyrobíte látkový butonek a když budete mít odvahu šlápnout na pedál šicího stroje, třeba si spíchnete i obal na knihu nebo šátek do hlavy z designových látek od Kdotokdyslyšel. Před show-roomem HELENY DAŘBUJÁNOVÉ rozbalí Matěj Kohout freestylovou klauniádu a Garage store crew se postará o správný zvuk celé akce. . Jakoukoliv iniciativu zvenčí VEVERKOVA vítá a máte-li nápad, s čím chcete na ulici během sousedské slavnosti přispět, přijďte nám to říci do některého ze spřátelených podniků a vymyslíme, jak to společně zarámovat.

Program 19.9.

11:00Ostatní

Tetovací koutek

Pojďme si společně představit zajímavé podniky ulice Veverkovy a jejího okolí. Už znáš Tattoo Johnny The King?

"Inšpiruje nás druhá polovica 19 storočia, v ktorej žil a tvoril Slovenský revolučný básnik Janko Kráľ, podľa ktorého sa náš salón volá. Z doby do ktorej sa štylizujeme nečerpáme len design nášho štúdia, ale i štýl vystupovania, osobitý prístup a atmosféru starých tattoo salónov a holičstiev."

Na Zažít město jinak se můžete těšit na jejich vymazlený "obývák", menší motivy, které si budete moci nechat vytetovat na místě. Každý je ale pozvaný na drink nebo malý pokec a k usednutí do "gauča".

11:00Dílny

WORKSHOP 'Zrecykluj svoje starý džíny' s Jakoby

WORKSHOP
'Zrecykluj svoje starý džíny'
Přines dvoje až troje džíny, co už nenosíš a odneseš si je na zádech v podobě batohu.

11:00Dílny

Workshop výroby razítek a další – PAPÍRNA

Zažít město (a Papírnu) jinak
- Workshop výroby razítek
- Interakce s Kukačkou
- Chobotnice z patra
- Popis školní cedule
- Papírová parta
- Něco na zub
- Mluvící hlavy
- SMRK: (16:00)

11:00Dílny

WORKSHOP Recycle with love ve spolupráci s You Make T-shirt

Co a jak?

Workshop, kde možná potkáš lásku svého života, nebo si vlastnoručně vyrobíš tričko snů. Na mikinu, tričko, tašku nebo jiný textil zažehlujeme tvary z třpitivých, chlupatých a jinak vzorovaných fólií, které sami vystříháte nebo si vyberete z kolekce motivů. Fólie vysněných tvarů zažehluje Termolis patentovaným teplem přímo z pekla. Při neskutečné teplotě aktivuje tavné lepido nažehlovacích fólii a zpečetí nezapomenutelné zážitky kreativního odpoledne.


Každý je umělec.

11:00Pro děti

Výtvarný ateliér na ulici

A přijďte hlavně s dětmi. Mají se na co těšit. Ve Veverkově ulici s námi totiž bude i Kreslírna.

S Kreslírnou, výtvarným ateliérem a grafickou dílnou z Letné, budete kreslit co ruka ráčí a připraven bude také workshop linoritu s potiskem na plátěné tašky nebo batohy.

Jupí !

18:00Ostatní

Autorské čtení z obrázkové kníhy – Page Five

"Zažít jinak s námi můžete autorské čtení z obrázkové knihy Tutorial Venduly Knopové. Takže 19.9 od 18:00 knihkupectví PageFive, Veverkova 5."

Lokální partneři