PrahaPraha 7Ortenovo náměstí

Letos poprvé můžete zažít dolní Holešovice jinak. Vše to začalo plánováním akce na Ortenově náměstí. Akce se nám ale v průběhu příprav rozrostla a my jsme rádi, že můžeme našim sousedům nabídnout hned pět míst, kde bude sousedská slavnost probíhat. Přes den tedy můžete zavítat na Ortenovo náměstí, kde kromě sousedského brunche s několika stánky, budou celý den probíhat hry a cvičení pro děti i dospělé. Celý den bude také otevřen dvůr Centra současného umění DOX. Je to jen 5 minut z Ortenova náměstí a připraveny jsou pro vás rodinné výtvarné dílny. Komunitní zahrada Prazelenina roztopí svojí pec a můžete si tam přinést upéct vlastní chleba. Nováčkem v Holešovicích je hodinová dílna DIY Praha, která se otevírá v Tusarově ulici a program na celou sobotu je opravdu hodně zajímavý. No a k večeru se přesuňte do La Fabriky, kde proběhnou dvě zajímavé přednášky, lekce argentinského tanga a ukázka z nového pohybového představení. Více v podrobném programu.Program bude probíhat na těchto místech:
  • Ortenovo náměstí - park vedle Masarykovy základní školy
  • Centrum současného umění DOX - vchod z ulice Osadní
  • Hodinová dílna DIY Praha - Tusarova 31
  • Komunitní zahrada Prazelenina - areál Holešovického pivovaru (vchod z ulice Komunardů)
  • La Fabrika - Komunardů 30
Čtěte proto pozorně, kde se jaká akce koná. Všechna místa jsou od sebe vzdálena pár minut pěšky.Těšíme se na Vás!

Program 19.9.

10:00OstatníHIT!

ZAŽÍT MĚSTO JINAK V HODINOVÉ DÍLNĚ DIY PRAHA

Prostory bývalé továrny na pivovarské stroje, ukryté ve vnitrobloku mezi ulicemi Tusarova a Dělnická, nabídnou celodenní program pro děti i dospělé. Dílna má velké zastřešené prostory, takže se nemusíme být nepříznivého počasí.   


Rekola - od 11 hodin vás zručný mechanik z Rekola v rámci workshopu provede základní údržbou a opravami kol. Vezměte s sebou svého dvoukolého přítele a oblečení, které si můžete umazat.

Dílna pro děti a jejich rodiče (10:00 - 14:00) - výroba plachetnic a autíček a následné závody - vyrobíte si jednoduchou malou plachetnici anebo autíčko; následovat budou závody. Jednotlivé díly máme předpřipravené, takže výroba je vhodná i pro šikovné prvňáčky. Workshop na výrobu autíček má omezený počet účastníků. Chcete-li mít svoje místo jisté, rezervujte si jej na diypraha@gmail.com.

Pro všechny dospělé, kterým je sympatická myšlenka DIY (Do It Yourself = udělej si sám) a nebojí se pracovat rukama (a možná se i trochu ušpinit) - různorodé workshopy na našem nářadí zahrnující práci r různými materiály (bližší informace na našich webových stránkách). Od 13 do 17 hodin.

Francouzské bistro a kavárna Oh la la - od 10 hodin nabídne francouzskou snídani, po 13 hodině se pak můžete těšit na polévky a další vybrané dobroty k jídlu a pití.


Od 16 hodin bude rozpálen gril, na kterém si můžete upéct donesenou klobásku či jinou dobrotu. Dílna bude otevřena do 21 hodin.


10:30OstatníHIT!

Zažít těsto jinak na Prazelenině

Prazelenina vás zve na freestyle sousedské pečení chleba, housek, vánoček, zeleniny, masa či jiných pochutin v naší chlebové peci. 

Pec roztopíme v deset hodina a od dvanácti si můžete upéct v alobalu zabalenou zeleninu, maso a jiné dobrůtky. Nebo na 17 hodinu přineste svůj doma zadělaný chléb, housky nebo vánočku, kterou vám v peci za symbolický příspěvek dokřupava upečeme. Rezervace nutná! 

Nebo se prostě jen zastavte po 15 hodině na námi připravenou grilovanou/pečenou zeleninu (možná i maso a jiné) a osvěžte se v naší kavárno-maringotce.

V rámci zahrady dále funguje pískoviště, hřiště na pétanque či kubb a za horkého počasí malý bazének pro děti.

Komunitní zahrada Prazelenina se nachází na bývalém parkovišti v prostorách holešovického pivovaru. Vstup buď zevnitř bránou za Albertem nebo bránou z ulice Komunardů.

Maximální kapacita pece je 30 bochníků, proto zájemce o upečení chleba prosíme o rezervaci na emailu marcela.janeckova@gmail.com nebo sms na 777 689 546.11:00Pro děti

Rodinné výtvarné dílny v Centru současného umění DOX

Výtvarné dílny pro celou rodinu k výstavě Operations a úplně čerstvé výstavě Skvělý nový svět centra DOX. Další doprovodný program s překvapením. Akce bude probíhat na dvoře Centra současného umění DOX (vchod z ulice Osadní), pouhých 5 minut chůze z Ortenova náměstí.


PŘEKVAPENÍ:

16:00 Deset-dvacet-Sova! (představení studia DAMÚZA pro děti od 4 let) - ZDARMA


16:00 Komentovaná prohlídka výstavy SKVĚLÝ NOVÝ  SVĚT - pro dospělé zdarma k platné vstupence


Celý den sleva 20 % na vstupné do DOXu!
11:00Gastro

Stánek Biblioteca del vino – Ortenovo náměstí

Vinný bar nacházející se kousek od Ortenova náměstí nabídne nejlepší italská vína a pochutiny malých lokálních vinařů.

11:00Ostatní

Stánek Burma Center Prague – Ortenovo náměstí

Barmské centrum Praha je obecně prospěšná společnost založená barmskou komunitou v České republice spolu s českými a mezinárodními podporovateli Barmy. Jejím posláním je přispět k demokratizaci Barmy, dodržování lidských práv a zlepšení situace lidí v Barmě a exilu.

Barmské centrum si pro Vás připravilo:

  • ochutnávku barmského zeleného čaje
  • dílnu psaní barmského písma
  • prodej etnických výrobků barmských uprchlíků
  • posezení s Barmánci
11:00GastroHIT!

Sousedský brunch – Ortenovo náměstí

Chcete poznat své holešovické sousedy? Přijďte na Ortenovo náměstí na sousedský brunch. Dobře vaříte, pečete? Přineste s sebou něco dobrého a pochlubte se sousedům. Piknikovou deku a dobrou náladu s sebou! :) 11:00Pro dětiHIT!

Koutek socialistických her aneb jak jsme si hráli my a naši rodiče – Ortenovo náměstí

Ukážeme Vašim dětem, jak jsme si hráli my nebo naši rodiče. Naučíme děti skákat gumu a panáka, hrát čáru, kroužit obručí, skákat přes švihadlo nebo přebírat. A kdo bude unavený, může si vyzkoušet legendární digihru Vlk a zajíc.11:30Pro děti

Cvičení pro děti se Studiem zdravý styl 98 – Ortenovo náměstí

Dvacetiminutový blok cvičení pro děti. Kondiční trénink s balančními pomůckami zaměřený na posílení hlubokého svalového systému, rovnováhy, koordinace, kondice a to vše zábavnou formou.

12:00Sport

Cvičení pro dospělé se Studiem zdravý styl 98 – Ortenovo náměstí

Tři patnáctiminutové bloky cvičení pro dospělé. Vyzkoušejte TRX, flowin a vědomé dýchání.


TRX - Efektní a zábavné cvičení na závěsném systému. Posiluje se s vlastní vahou těla.


Flowin - Moderní koncept aerobního cvičení a posilování zároveň. Cvičí se na speciálních podložkách a kluzácích. 


Vědomé dýchání - Cvičení zaměřené na vědomé dýchání a posílení těla. 13:00Ostatní

Stánek Městské knihovny v Praze – Ortenovo náměstí

Pobočka Sedmička si pro vás připravila:


Výměna knih v rámci projektu Čtenáři čtenářům, děti si mohou vyrobit svoji vlastní pohlednici.


Těšíme se na vás.

14:00Pro děti

Cvičení pro děti se Studiem zdravý styl 98 – Ortenovo náměstí

Dvacetiminutový blok cvičení pro děti. Kondiční trénink s balančními pomůckami zaměřený na posílení hlubokého svalového systému, rovnováhy, koordinace, kondice a to vše zábavnou formou.

15:00Sport

Hatha jóga s Yoga centrem Holešovice – Ortenovo náměstí

Vyzkoušejte si hatha jógu pod širým nebem! S sebou potřebujete jen podložku na cvičení a pohodlné oblečení.

Těší se na Vás Petra Kalina Zappová

Hatha jóga pro všechny je ideálním cvičením pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Nevyhovují-li vám lekce současných moderních cvičení, vsaďte na tisíciletou tradici, kterou jóga má. Hatha jóga je variabilní a lekce lze upravovat podle aktuálních potřeb a zdravotního stavu účastníků. Je také skvělým doplňkem aerobních cvičení. Cvičením hatha jógy lze dosáhnout zlepšení kvality života v mnoha ohledech - budete se cítit odpočinutější, pružnější a budete lépe zvládat stres.

V případě špatného počasí se lekce neuskuteční.

15:00Divadlo

Synovial (pohybové představení) – Ortenovo náměstí

Synovial, představení vystihující muže, jak vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti. Premiéra 28. září v La Fabrice. Ukázka z připravovaného představení. Marek Zelinka & Martin Talaga
16:00Sport

Cvičení pro dospělé se Studiem zdravý styl 98 – Ortenovo náměstí

Tři patnáctiminutové bloky cvičení pro dospělé. Vyzkoušejte TRX, flowin a vědomé dýchání.


TRX - Efektní a zábavné cvičení na závěsném systému. Posiluje se s vlastní vahou těla.


Flowin - Moderní koncept aerobního cvičení a posilování zároveň. Cvičí se na speciálních podložkách a kluzácích. 


Vědomé dýchání - Cvičení zaměřené na vědomé dýchání a posílení těla. 

17:00Divadlo

Synovial (pohybové představení) – Ortenovo náměstí

Synovial, představení vystihující muže, jak vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti. Premiéra 28. září v La Fabrice. Ukázka z připravovaného představení. Marek Zelinka & Martin Talaga

17:30Ostatní

Martin Kloda: Město, krajina, divočina – La Fabrika

Svět kolem sebe si odjakživa dělíme na divočinu, ve které vládne příroda, krajinu, ve které s přírodou pracujeme, a město, náš vlastní, architektonizovaný svět. V nejnovější historii, asi tak sedmdesát let, v rozvoji měst neuvěřitelně selháváme. Jaké důvody k tomu vedly a co máme změnit, aby se nám v našem vlastním světě žilo lépe?


Martin Kloda (*8. 5. 1969, Ostrava) absolvoval architekturu na VŠUP v Praze v atelieru prof. Martina Rajniše. Kromě architektonické praxe publikuje blogy na stránkách časopisu RESPEKT a ARCHIWEBu, zaměřené mimo jiné na současný vývoj měst a vlivu staveb na utváření veřejného prostoru.18:15Ostatní

O VČELÁCH (NEJEN) VE MĚSTĚ aneb Jak jsem potkala včely – La Fabrika

O strastech a radostech včelaření, o českých včelařích v 21. století, kde všude je možné mít úly, proč jsou včely tak fascinující a o tom, jestli se ve velkoměstech vůbec mají dobře, si s vámi bude povídat Anche Vodrážková, studentka 1. ročníku SOU Blatná, obor Včelař.19:00Tanec

Argentinské tango – La Fabrika

Ukázka a lekce argentinského tanga zajištěná taneční školou Bailemos. Pozor, akce proběhne v prostorách La Fabriky.

20:00Tanec

Milonga – tančírna argentinského tanga – La Fabrika

Pro všechny milovníky argentinského tanga bude sál La Fabriky otevřen ještě hodinu po lekci.

21:00Divadlo

Synovial (pohybové představení) – La Fabrika

Synovial, představení vystihující muže, jak vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti. Premiéra 28. září v La Fabrice. Ukázka z připravovaného představení. Marek Zelinka & Martin Talaga

21:30Hudba

Hudba a zábava na baru – La Fabrika

Po celém dni to vše společně zapijeme na baru za poslechu příjemné hudby.

Lokální partneři